Cvičení SM systém 2018

 

Zájemci o cvičení se mohou průběžně hlásit na tel.č. 790 831 675.

 

Cvičení bude probíhat pod záštitou  Spolku  přátel  domova Jitřenka. Cvičení je  vhodné pro lidi s problémy v oblasti zad a pohybového aparátu popř. jako prevenci zmíněných problémů. Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muže, seniory,  sportovce. Cvičení má také velký význam u  poruch velkých kloubů  (kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní).  

Metoda "SM systém" neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" se opírá o  25 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy.  Více informací získáte na stránkách www.spiralstabilization.com.
 

Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška. Systém  12-ti cviků zajistí  protahovací a zároveň posilovací  program pro Vaše tělo. Cvičení  lze provádět doma i venku, pro osoby se ztíženou pohyblivostí existují i varianty pro cvičení v sedě.  Pro dokonalé naučení 12-ti základních cviků  doporučujeme absolvovat alespoň  4 lekce cvičení SM systému ve skupině, kde na Vás bude dohlížet  cvičitel. Cvičí se v malých skupinách po 5 osobách (z důvodu nutnosti dostatečné korekce cviků).

Ke cvičení je nutné mít speciální cvičební lano, které nabízíme na dobu kurzu k zapůjčení, neboť je třeba cvičit pravidelně i doma k upevnění cviků – v případě, že se cvičenec rozhodne po skončení kurzu pro trvalé domácí cvičení, může si lano odkoupit za cenu 550 Kč. 

Zájemci o cvičení se mohou hlásit na tel. 605 706 954 nebo mailem na sos@opocno.cz.  Přesný datum a časy cvičení budou upřesněny dle počtu zájemců.